Menu Zamknij

Jakie opakowania najlepiej nadają się do przechowywania alkoholi?

butelki wina

Opakowanie jest bardzo ważnym elementem, który nie tylko wpływa na bezpieczeństwo produktu, ale również decyduje o tym, czy będzie on chętnie wybierany przez klientów. Jakie typy opakowań sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku alkoholu? W naszym artykule omawiamy ten temat.

Czym powinno wyróżniać się opakowania na alkohol?

W przypadku alkoholu opakowanie musi być jego wizytówką, co oznacza, że powinno być dopasowane do charakteru danego trunku. Chodzi bowiem o to, żeby element zewnętrzny tworzył z butelką udaną kompozycję, która będzie elegancka i zachęci klientów do wybrania konkretnej propozycji.

Opakowanie musi być atrakcyjne pod względem wizualnym, a jednocześnie funkcjonalne. Kluczowe znaczenie ma rodzaj materiału użytego do jego tworzenia. Konstrukcja musi bowiem wytrzymać ciężar butelki, co wyklucz użycie cienkich, tanich propozycji. Opakowanie musi być także odporne na uszkodzenia mechaniczne, tak by zachowało swój dobry wygląd nawet w czasie transportu i magazynowania.

Jaki rodzaj opakowania sprawdzi się w przypadku alkoholu?

Jednym z opakowań, które sprawdzi się w przypadku alkoholu są tuby foliowe, które łączą w sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest profesjonalne wyeksponowanie towaru, który staje się obiektem premium.

Tuby foliowe tworzone są z takich materiałów, jak tworzywa PP, PVC, a także PET. Możliwe jest wykonanie propozycji przezroczystych, półprzezroczystych, a także kolorowych i z nadrukami. Oprócz alkoholu tuby sprawdzą się także w przypadku kosmetyków, akcesoriów GSM, słodyczy, ozdób choinkowych, słonych przekąsek oraz gadżetów reklamowych.

Jeśli więc chcesz stworzyć ciekawe, ale funkcjonalne opakowanie do przechowywania alkoholu, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.