Menu Zamknij

Z czego wykonywane są opakowania na praliny?

czekoladki w kuwetkach

Opakowania na praliny to zazwyczaj kuwetki plastikowe z wytłoczeniami na pojedyncze czekoladki zapakowane w ozdobny karton. Z czego się je wytwarza?

Z czego wytwarzane są kuwetki plastikowe na praliny?

Kuwetki plastikowe na praliny produkowane są z cienkiej warstwy wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest ono bezpieczne w kontakcie z żywnością i wodoodporne. Są także odporne na niskie temperatury. Można więc bez obaw przechowywać czekoladki i pralinki w chłodni lub lodówce. Dużą zaletą takich kuwetek jest ich niska waga, co generuje pewne oszczędności przy transporcie większej ilości produktu.

Kuwetki plastikowe przeznaczone do pakowania pralin są nie tylko lekkie, ale także cienkościenne. Dzięki temu zajmują mało miejsca. Sprawia to, że ich transport jest nie tylko tani, ale i wygodny oraz prosty.

Można wykonać je w wielu kształtach i dopasować nawet do najbardziej fantazyjnych pralinek. Różne bywają nie tylko kształty wgłębień na pojedyncze czekoladki, ale także całej kuwetki. Może ona przybrać na przykład formę serca.

Zwykły kartonik czy opakowanie wykrawane?

Opakowania wykrawane są produkowane z kartonu i dają możliwość prezentacji wnętrza pudełka. Apetyczne pralinki elegancko ułożone w kuwetce zachęcają klienta do zakupu. „Okienko” może być wykonane w różnych kształtach. Jednocześnie, jeśli jest ryzyko szkodliwego wpływu światła (promieniowania UV) na słodką zawartość, można wybrać na przykład eleganckie opakowanie plastikowe opatrzone odpowiednio zaprojektowaną naklejką. Jednak można także wykorzystać zalety opakowania wykrawanego jednocześnie osłaniając pralinki przed światłem. W jaki sposób? Stawia się wtedy na pojedynczo pakowane pralinki. Indywidualne folijki także dodadzą opakowaniu elegancji i dadzą wrażenie obcowania z produktem luksusowym.