Menu Zamknij

Czy blistry mogą być zamykane na zatrzaski?

plastikowe blistry

Jednym z najpopularniejszych rodzajów opakowań do rozmaitych produktów są blistry. Znajdują szerokie zastosowanie w handlu detalicznym. Nie tylko skutecznie chronią towary (na przykład przed zabrudzeniem), ale również efektownie je eksponują, podkreślając ich walory. Do ich produkcji najczęściej są wykorzystywane tworzywa PET, APET, GPET orz PVC. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat i czy mogą być zamykane na zatrzaski?

Dlaczego warto pakować produkty w blistry? 

Producenci opakowań oferują wiele różnych rozwiązań, jeżeli chodzi o pojemniki na towary. Oprócz tub foliowych czy kuwetek plastikowych w sklepach można znaleźć też omawiane opakowania typu blister. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Są kojarzone przede wszystkim z tabletkami. Jednak poza tym sprawdzą się również do pakowania różnego rodzaju artykułów – małego AGD czy akcesoriów motoryzacyjnych.

Chętnie korzystają z nich również firmy, które zajmują się pakowaniem zabawek, kosmetyków oraz baterii. Popularność blistrów wynika między innymi z tego, że skutecznie zabezpieczają towar przed zniszczeniem, na przykład podczas transportu, a do tego produkt jest doskonale widoczny bez konieczności wyjmowania z opakowania.

Blistry zamykane na zatrzaski 

Uniwersalność opakowań typu blister oraz stosunkowo niska cena sprawiają, że są chętnie wykorzystywane w wielu branżach. Na ich funkcjonalność wpływają również różne rodzaje zamknięć. Blistry bowiem oprócz zgrzewania i zapinania mogą być też zamykane na zatrzaski. Najczęściej są wykonane z folii PET albo PCV.

Występują w formie dwóch osobnych części albo są jednolite (połączone zawiasem). Ich najważniejszą zaletą jest możliwość wielokrotnego otwierania i zamykania. Dzięki temu produkty nadają się do samodzielnego pakowania, czyli eliminacji kosztów związanych ze zleceniem takiej usługi firmie zewnętrznej.