Menu Zamknij

Zalety blistrów zgrzewanych

klej w blistrze

Blistry zgrzewane to wygodne i niezawodne opakowanie, które charakteryzuje się dwuwarstwową strukturą oraz zgrzewaniem na całym obwodzie danego obszaru. Podwójny blister jest ze sobą szczepiony przy pomocy zgrzewarki albo specjalistycznego lakieru termozgrzewalnego. Zazwyczaj wykorzystywany jest papier oraz folia, ponieważ chronią przed wieloma niepożądanymi czynnikami, na przykład nadmiarem światła oraz powietrzem. Ich głównymi zaletami jest trwałość oraz hermetyczne zamknięcie, toteż można w ten sposób przechowywać delikatne produkty, takie jak leki czy szybko psującą się żywność.

Jakie są zalety blistrów zgrzewanych?

Blistry zgrzewane doskonale sprawdzą się, jako opakowania środków chemicznych, jedzenia i leków. Są bardzo popularne za sprawą swojej wytrzymałości i uniwersalności. Ważne jest też to, że można je zamówić w różnych kształtach i rozmiarach, aby z powodzeniem zapakować przedmioty o nieregularnych kształtach i rozmiarach, takich jak leki czy suplementy. Co istotne w przypadku opakowań medykamentów, są łatwe do otwierania.

Gdzie najczęściej używa się zgrzewanych blistrów?

Blistry zgrzewane to dobry sposób na opakowanie wielu typów produktów. Dlaczego? Dobrze prezentują się na wystawach, a klient może dokładnie obejrzeć towar z każdej strony. Najczęściej spotykamy opakowania typu blister w przemyśle kosmetycznym i medycznym. Wielokrotnie także przydają się, jako opakowania artykułów biurowych, drobnego sprzętu komputerowego oraz niewielkich akcesoriów przydatnych w codziennym życiu– na przykład zestawu gwoździ, żarówek czy haczyków. W większości przypadków dużą zaletą jest fakt, że na blistrach można łatwo umieścić niezbędne informacje o produkcie, nazwę i sposób użycia.