Menu Zamknij

Opakowania z tworzyw sztucznych

Opakowania z tworzyw sztucznych są obecne w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Spotykamy je w domu czy w biurze. Pakowane są w nie nasze zakupy oraz produkty na sklepowych półkach czy jedzenie na wynos. Plastik jest materiałem wodoodpornym, który pozwala stworzyć szczelne zamknięcie. Poza tym jest wytrzymały, odporny na czynniki chemiczne, a wyprodukowane opakowania mają dużą żywotność. Może być poddany recyklingowi, choć czas jego rozkładu jest długi. Do tworzenia cienkościennych opakowań metodą formowania próżniowego można wykorzystywać przemiał, co podnosi walory ekologiczne i ekonomiczne wykorzystywanych przez nas rozwiązań.

Gdzie wykorzystuje się opakowania z plastiku?

Opakowania z plastiku znalazły zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Produkowane przez nas pojemniki z tworzyw sztucznych mogą być wykorzystywane jako:

  • pojemniki i opakowania na żywność w branży spożywczej i restauracjach,
  • opakowania typu blister do tabletek, suplementów,
  • zgrzewane opakowania zabezpieczające do artykułów motoryzacyjnych, łazienkowych, higienicznych, żywności,
  • tuby do pakowania kosmetyków, biżuterii, zabawek,
  • tłoczona wyściółka pudełka na czekoladki, kosmetyki, sztućce, biżuterię,
  • kuwety na dokumenty,
  • pudełka do przechowywania w biurze i domu.

Plastikowe opakowania mogą mieć tłoczenia z firmowym logo czy być dodatkowo zapakowane w wykrawane, kartonowe pudełko. Spektrum ich wykorzystania jest bardzo duże, a część inspiracji mogą państwo zobaczyć w galerii z naszymi realizacjami opakowań z tworzyw sztucznych.

Czym tak właściwie są tworzywa sztuczne?

Tworzywa sztuczne wykorzystywane do produkcji opakowań są materiałami składającymi się z polimerów syntetycznych, czyli takich, które wytworzone zostały sztucznie. Nie występują one w naturze, a do ich uzyskania konieczne jest przeprowadzenie konkretnych procesów mechanicznych. Często także tworzywa sztuczne uzyskuje się ze zmodyfikowanych polimerów naturalnych i dodatków modyfikujących. Materiały te charakteryzuje wysoka elastyczność, która pozwala na formowanie wielu kształtów. Najczęściej proces nadawania tworzywom sztucznym kształtu odbywa się za pomocą formowania wtryskowego. W pierwszym etapie tego procesu tworzywo stapiane jest we wtryskarce. Następnie jest ono wtryskane do formy pod wysokim ciśnieniem. Ostatnim etapem jest schłodzenie powstałego kształtu. Tworzywa sztuczne potocznie nazywane są plastikiem i mają zastosowanie w wielu branżach.

Dlaczego warto używać opakowań z tworzyw sztucznych?

Wiele firm decyduje się na korzystanie z opakowań z tworzyw sztucznych ze względu na ich stosunkowo niską cenę. Nasza firma zajmuje się produkcją różnego rodzaju produktów, których cena wypada naprawdę korzystnie w stosunku do podobnych towarów oferowanych na rynku. Zależy nam na tym, by klienci otrzymywali trwałe opakowania z tworzyw sztucznych w atrakcyjnej cenie. Drugą ważną zaletą tych towarów jest ich użytkowość. Mają zastosowanie w naprawdę wielu branżach. Znakomicie sprawdzają się do ochrony produktów. W przypadku pojemników plastikowych na jedzenie, pomagają w zachowaniu świeżości. Chronią przed uszkodzeniem i zniszczeniem w trakcie transportu. Pozwalają na szybkie zapakowanie towaru i bezpieczne przeniesienie go w dowolne miejsce.