Menu Zamknij

Do czego służą kształtki tunelowe?

tunele foliowe

Bardzo często zdarza się, że o solidności i stabilności całej konstrukcji decydują drobne elementy, które na pierwszy rzut oka nie są nawet zauważalne. Dobrym tego przykładem są tzw. kształtki tunelowe, czyli niezbędna część każdego tunelu foliowego. Czym się one charakteryzują? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym charakteryzują się kształtki tunelowe?

Kształtki tunelowe to niepozorne elementy, które są wykorzystywane do łączenia rur PVC o różnej średnicy. Jak już wspomnieliśmy stanowią także podstawowy element tuneli foliowych, przeznaczonych do uprawy warzyw i owoców.

Kształtki to elementy wysokiej jakości, w których tworzeniu liczy się przede wszystkim precyzja. Na uwagę zasługuje też ich uniwersalność – są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki materiałom, z jakich są tworzone, mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach, w których inne powierzchnie nie mogłyby zostać wykorzystane.

Niektóre z rodzajów kształtek tunelowych, które możesz znaleźć w naszej ofercie to m.in. trójniki i czwórniki narożnikowe, trójniki i czwórniki tunelowe, kolanka, zawiasy, złączki, a także zapinki do folii.

Dlaczego warto wykorzystać kształtki tunelowe?

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z uprawą własnych warzyw i owoców, zainwestuj w tunel foliowy. Ta niepozorna konstrukcja pozwala bowiem na maksymalne zwiększenie plonów i monitorowanie, jaka ilość wody dostaje się do gleby. Jego wykorzystanie zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i możliwość otrzymania pysznych warzyw bez względu na aktualne warunki pogodowe.

Niestety, ostatnie lata pokazują, że pogoda potrafi być nieprzewidywalna. Tunel musi być więc konstrukcją stabilną i stworzoną z wysokiej jakości elementów. Kluczowe znaczenie ma właśnie wykorzystanie kształtek, które łączą części składowe w jedną, solidną całość.