Menu Zamknij

Czym charakteryzują się blistry składane?

plastikowe składane blistry

Opakowania typu blister produkowane są z przezroczystych tworzyw sztucznych – najczęściej z folii PET. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii blistry są z jednej strony sztywne i trwałe, a z drugiej warstwa folii umożliwia oglądanie zapakowanych towarów, bez konieczności wyjmowania ich z pudełka. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów opakowań blistrowych, które mogą być wykorzystywane do pakowania różnorodnych produktów. Jakie towary można umieszczać w blistrach składanych?

Charakterystyka blistrów składanych i ich zastosowanie

Blistry to przezroczyste opakowania, które idealnie podkreślają walory zapakowanego produktu, a po rozpakowaniu towaru mogą zostać poddane recyklingowi. Na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów. Blistry składane powstają w procesie sztancowania z folii PET. Ich dwie części – przednia i tylna – łączą się ze sobą zawiasem, a umieszczony między nimi przedmiot zabezpieczany jest dodatkowo zszywką. Zapakowany towar jest doskonale widoczny z dwóch stron. Blistry składane można zamknąć bez użycia specjalistycznej maszyny, ponieważ wykorzystuje się do tego zatrzaski. Pakowanie produktu polega na włożeniu wyrobu do części dolnej,  zamknięciu opakowania poprzez obrót na zawiasie części górnej i zatrzaśnięciu zatrzasku. Na złożony blister można przykleić nalepkę zabezpieczającą, która chroni przed otwarciem opakowania i wyciągnięciem towaru. Blistry zatrzaskowe stosowane są najczęściej do opakowywania małych produktów sprzedawanych w dużych ilościach oraz do pakowania artykułów technicznych.

Zalety wykorzystania blisterów składanych

Wykorzystanie blistrów składanych umożliwia ekspozycję towaru w sklepie. Zastosowanie przezroczystej folii sprawia, że zapakowany produkt nie musi być wyciągnięty z pudełka, żeby można go było dokładnie obejrzeć. Jednocześnie opakowanie blister jest na tyle trwałe, że chroni towar przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Blistry składane są jednocześnie funkcjonalne i estetyczne, a możliwość ich degradacji sprawia, że idealnie wpisują się trend związany z ochroną środowiska.