Menu Zamknij

Opakowania z tworzyw sztucznych – jakie mają zalety?

Opakowanie

Opakowania z tworzyw sztucznych mają szereg zalet ze względu na wyjątkową trwałość i szczelność niespotykaną wśród innych materiałów. Tworzywa sztuczne to przede wszystkim poliestry, z których produkowane są butelki plastikowe oraz opakowania codziennie spożywanych produktów. Praktycznie wszystko, co kupujemy, jest opakowane w folię zabezpieczającą, ponieważ w ten łatwy sposób chronimy rzeczy przed zanieczyszczeniem chemicznym, biologicznym i fizycznym, a także zbyt szybkim psuciem się produktów.

Foliowe opakowania są przejrzyste, lekkie i trwałe. Łatwo przez nie obejrzeć produkt, który jest w środku, co ma duże znaczenie dla konsumenta. Jednocześnie rozwój technologii druku cyfrowego i offsetowego spowodował, że folia jest dobrym medium do pokrycia przez kolorowe reklamy zachęcające do zakupów.
Wśród tego całego bumu na opakowania foliowe nie można zapominać, że trwałość folii w środowisku wiele setek lat. Z tego względu opakowania foliowe powinny być poddawane recyklingowi, a mało kto wie, że można je praktycznie wykorzystać w całości przy odpowiedniej dbałość o segregację. Opakowania z tworzyw sztucznych są przede wszystkim  tanie, dlatego ich ilość stale w naszym otoczeniu rośnie i nic nie wskazuje na zmianę tej tendencji . Wynika to z prostego faktu, że opakowania z tworzyw sztucznych mają  szereg zalet nie do przebicia przez odpowiedniki naturalne.
 

Z tworzyw sztucznych produkujemy między innymi:

  • opakowania typu blister
  • tuby foliowe
  • pojemniki
  • tłoczenia reklamowe
  • pudełka na kasety audio dla wydawnictw fonograficznych.

CZY OPAKOWANIA Z TWORZYW SZTUCZNYCH MAJĄ WADY?

​Niestety tak. Trwałość, czyli podstawowa zaleta opakowań sztucznych to jednocześnie ich największa wada. Nieprawidłowo segregowane odpady trafiają na zbiorowiska odpadów i mogą zalegać tam przez setki lat. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to bardzo niekorzystne rozwiązanie. Powinniśmy dbać o rozsądne gospodarowanie tworzywami sztucznymi w dbałości o otaczający nas świat, dlatego zajmujemy się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych, wykorzystując nowoczesne technologie przyjazne dla środowiska.