Menu Zamknij

Recykling opakowań z plastiku – co można z nich wyprodukować?

Recykling plastiku

Obecnie duża część tworzyw sztucznych wykorzystywana jest w produkcji opakowań rzeczy codziennego użytku. To powoduje, że ilość powstających odpadów jest wysoka, a ich składowanie coraz droższe. Opakowania sztuczne to niestety znaczne obciążenie dla środowiska, dlatego coś, co pokochaliśmy za trwałość, w wyniku nieprawidłowej gospodarki odpadami staje się dla naszego otoczenia zagrożeniem.

W walce z narastającym problemem skuteczne i innowacyjne rozwiązania przynosi recykling. Jak się okazuje, tworzywa sztuczne można w pełni poddawać procesom ponownego przetwarzania. Z tworzy sztucznych, a więc najczęściej wykorzystywanego polietylenu można po przetworzeniu uzyskać szereg przedmiotów, takich jak odzież, zabawki, długopisy, butelki, elementy maszyn i urządzeń AGD.
Technologia odzysku polimerów jest stale udoskonalana w celu zwiększenia wydajności procesów i polepszenia trwałości uzyskanych materiałów. Co ciekawe polietylen, czyli inaczej mówiąc folia opakowaniowa, poddana obróbce w ramach recyklingu praktycznie nie różni od pierwotnego odpowiednika, a trwałość rzeczy uzyskanych z przetworzonych polimerów utrzymuje się na wysokim poziomie. Tworzywa sztuczne nie są niebezpieczne, o ile dbamy o to, by prawidłowo nimi gospodarować.
 

PRODUKCJA OPAKOWAŃ Z TWORZYW SZTUCZNYCH

​Żeby przetworzyć tworzywa sztuczne należy je prawidłowo segregować. Jest to niezbędne w celu uzyskania wysokiej czystości i jakości materiału. Niestety nasza świadomość na temat recyklingu jest nadal znikoma i wiele odpadów trafia na jedno wysypisko. Wszystkie odpady plastikowe można przetworzyć na oleje opałowe i folię do ponownego użytku. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ czas rozkładu plastikowej butelki w środowisku to około 500 lat. W dbałości o ekologię nasza firma produkuje opakowania z tworzyw sztucznych w przyjaznych i bezpiecznych dla środowiska technologiach.