Menu Zamknij

Które kuwetki plastikowe sprawdzą się w branży spożywczej?

praliny

Kuwetki plastikowe to bardzo ciekawy rodzaj opakowań. Mogą mieć różne kształty i cechy, dzięki czemu doskonale sprawdzają się choćby w branży spożywczej. Jednak nie wszystkie ich rodzaje są równie chętnie w niej wykorzystywane. Które warianty sprawdzą się więc najlepiej, a także, z czego dokładnie go wynika? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Kuwetki plastikowe wykorzystywane w branży spożywczej

Bezpieczne przechowywanie żywności to wiele wyzwań. Muszą im sprostać także kuwetki plastikowe, które mają być wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Przed zakupem trzeba więc sprawdzić, z jakiego typu tworzywa są produkowane oraz czy będzie ono odpowiednie do przechowywania danego produktu.

Kuwetki używane na potrzeby branży spożywczej muszą być dodatkowo odporne na niskie temperatury. Przykładem są opakowania do przechowywania pralin, czekoladek oraz innych słodkości, które często są umieszczane w chłodniach lub lodówkach. Nie mogą przy tym tracić swoich właściwości fizyko-chemicznych oraz ulegać uszkodzeniom.

Dopasowane do potrzeb producenta

Kuwetki wykonane z plastiku mogą mieć także różne kształty, co stanowi jedną z ich głównych zalet. Tym samym producent może wskazać, jaki mają mieć one format oraz jak mają się prezentować. Wszystko po to, aby umieszczony w nich produkt spożywczy prezentował się w jak najlepszy sposób. Przykładem ponownie są kuwetki na praliny, które często mają bardzo nietypowe kształty. Na szczęście formowanie takich opakowań jest możliwe i okazuje się być stosunkowo łatwe dla wyspecjalizowanych w tym zakresie przedsiębiorstw, takich jak nasza firma. Można także produkować je w ilościach hurtowych i to w niskich cenach oraz z zachowaniem wysokich standardów w zakresie jakości.

Jak doskonale widać, kuwetki wykorzystywane w branży spożywczej muszą być przede wszystkim przystosowane do kontaktu z żywnością. Muszą także być wytrzymałe i sprawiać, że produkt rzeczywiście będzie dzięki nim wyeksponowany. Dokładnie takie opakowania mamy w naszym asortymencie.