Menu Zamknij

Co to znaczy, że opakowanie jest flokowane?

opakowanie flokowane

Zastosowanie opakowań flokowanych umożliwia nadanie produktowi bardziej ekskluzywnego charakteru. Na czym polega wykonanie takiego opakowania i jakie ma ono właściwości?

Opakowania flokowane i hot-stamping

Flokowanie jest procesem technologicznym, którego celem jest nadanie eleganckiego wyglądu różnego rodzaju przedmiotom. Polega on na nanoszeniu na daną powierzchnię tzw. floku, czyli strzyży tekstylnej składającej się z drobnych fragmentów włókna poliamidowego lub wiskozowego. Opakowania pokryte flokiem charakteryzują się wysoką szlachetnością, a ich powierzchnia jest miękka w dotyku. Cechy te sprawiają, że jest to doskonała forma pakowania towarów wytwornych i kosztownych, takich jak np. perfumy czy biżuteria.

Atrakcyjny wygląd wyróżnia opakowania flokowane na tle pozostałych rozwiązań. Ich wysoki poziom estetyczny determinowany jest przez dobór odpowiedniej kolorystyki oraz zastosowanie tzw. hot-stampingu. To ostatnie polega na nanoszeniu na powierzchnię eleganckich ornamentów i zdobień poprzez tłoczenie folii w wysokiej temperaturze. Metoda ta umożliwia m.in. nanoszenie na opakowania wyrafinowanych metalicznych ornamentów, tworzenie hologramów oraz uzyskiwanie wielu innych wariantów estetycznych, które podkreślają niepowtarzalny charakter produktu.

Inną cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest wysoki poziom wytrzymałości – opakowania pozostają w doskonałej kondycji przez cały czas użytkowania ich zawartości.

Styl, elegancja i trwałość opakowań flokowanych to cechy, dzięki którym produkt znacznie wyróżnia się na tle oferty konkurencji. Co więcej, z każdym rokiem flok znajduje coraz więcej interesujących zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. W chwili obecnej może być wykorzystywany m.in. do produkcji wytłoczek – takich jak puzderka na biżuterię, zastawę stołową czy ekskluzywne kosmetyki. Może również posłużyć jako materiał do wytwarzania futerałów na smartfony, drobny mobilny sprzęt elektroniczny czy okulary.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.